Before mixing MDMA and LSD, read this

Mieszanie narkotyków jest zawsze złym pomysłem, ale to nie powstrzymuje ludzi przed eksperymentowaniem. Candyflipping zyskał popularność w latach 90-tych i na początku XXI wieku, zwłaszcza na imprezach rave i w klubach nocnych. Podobnie jak moda lat 90-tych, wydaje się, że powraca wraz z ponownym zainteresowaniem tym procesem. Więc, co tak naprawdę się dzieje?

LSD i MDMA wywołują euforyczne, psychodeliczne efekty, ale działają poprzez wpływ na różne obszary mózgu. Tradycyjnie najpierw zażywa się LSD, a następnie, kilka godzin później, MDMA. Niewiele jest badań na temat rzeczywistych efektów mieszania tych dwóch substancji, a całe doświadczenie może trwać od 12 do 24 godzin.

Przy mieszaniu narkotyków wpływ na ciało i umysł staje się jeszcze bardziej nieprzewidywalny i trudniejszy do opanowania. Chociaż zarówno LSD, jak i MDMA cieszą się opinią stosunkowo nieszkodliwych, należy pamiętać, że najbezpieczniej jest nie brać żadnych narkotyków.

Upewnij się, że jesteś bezpieczniejszy, pozostając na bieżąco. Zapisz się, aby otrzymywać alerty i powiadomienia o wszelkich niebezpiecznych narkotykach, które znajdziemy w NZ. Sprawdź stronę alertów, aby zobaczyć, co już znaleźliśmy.

Jakie są zagrożenia?

Jest wiele zmiennych, jeśli chodzi o mieszanie narkotyków, a ta kombinacja nie jest wyjątkiem. Efekty i intensywność mogą się znacznie różnić, nawet przy zażywaniu dokładnie tej samej ilości.

Istnieje również ryzyko, że substancje te nie są w rzeczywistości MDMA lub LSD, ale innymi nowymi substancjami psychoaktywnymi sprzedawanymi jako takie. Oznacza to, że istnieje możliwość zmieszania dwóch zupełnie nieznanych substancji, co może mieć potencjalnie śmiertelne konsekwencje.

Innym poważnym problemem jest przegrzanie i odwodnienie. Candyflipping może mieć taki sam efekt jak zażycie zbyt dużej ilości MDMA, prowadząc do podwyższonej temperatury ciała. Może to prowadzić do udaru cieplnego, uszkodzenia nerek, wątroby, ataku serca, przewlekłych problemów zdrowotnych, a nawet nagłej śmierci.

Powrót do nałogu jest szczególnie nieprzyjemny i może trwać kilka dni. Może łączyć efekty uboczne zarówno LSD, jak i MDMA, i może obejmować:

  • Uczucia depresji, paniki i paranoi
  • Mgła mózgowa lub problemy z koncentracją
  • Bezsenność
  • Drażliwość
  • Zmęczenie

Choć żaden narkotyk nie jest bezpieczny, istnieją pewne kroki, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko.

  • Niskie dawki są bezpieczniejsze i unikaj ponownego dawkowania.
  • Unikaj alkoholu i leków antydepresyjnych.
  • Miej plan – tak jak w przypadku zażywania wszystkich narkotyków, lepiej mieć wokół siebie ludzi, którym ufasz i którzy mają wiedzę na temat pierwszej pomocy.

Jeśli uważasz, że ktoś cierpi z powodu przedawkowania lub nagłego wypadku medycznego, natychmiast zadzwoń pod numer 111 i poproś o karetkę. Zawsze bądź przygotowany – sprawdź pomocny przewodnik pierwszej pomocy St John’s.

Jeśli martwisz się o własne picie lub zażywanie narkotyków, możesz skontaktować się z infolinią Alcohol Drug Helpline pod numerem 0800 787 797 lub wyślij SMS o treści 8681. Będziesz mógł porozmawiać z wyszkolonym doradcą, który dostarczy Ci pomocnych informacji, wglądu i wsparcia. Są oni dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a wszystkie rozmowy są bezpłatne i poufne. Możesz również porozmawiać z nimi online poprzez stronę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *